Краматорський
навчально-реабілітаційний центр «Гайок»

Зеленіють величезні берези і ялини, гостино запрошуючи у центр міста Краматорськ, де по бульвару Машинобудівників, будинок 4, радує очі різнокольоровий дитячий світ «Гайка». У мальовничому куточку адміністративного центру Донецької області розташований  навчально-реабілітаційний центр «Гайок», раніше, до 2019року —  дитячий будинок . Він був заснований у 1929 році у селі Камишеваха, а з 1972 року переведений у м. Краматорськ. За більш 35 років від нас пішли у доросле життя близько 1700вихованців.

Керівництво закладом вже  20 років здійснює Раїса Іванівна Мусієнко, спеціаліст вищої категорії.
Наше педагогічне кредо: «Дитина не наша власність, а маленька людина, виховання якого довірено нам Богом».
Для чого людина приходить на Землю? Щоб жити повноцінно, різноманітно. Отже, вона вчиться і працює, живучи. Починається все з дитинства – специфічної й самоціннної форми буття, яку ми, дорослі, прагнемо якомога швидше перетворити на доросле життя. Ми повинні створити всі умови, щоб не заважати дитині (або дати можливість) проживати відведений для дитинства час відповідно до своїх можливостей, найважливіших потреб в гармонії з довкіллям, у злагоді із собою. Ці принципи повинні не тільки декларуватися, вони повинні реалізуватися у кожному освітньому закладі, тим більше, у навчально-реабілітаційному центрі.
Спливає час, змінюються події в державі та суспільстві. Та не дивлячись на різні часи, наші серця завжди були відчинені для малечі. Кожна дитина – це маленька планета з материками допитливості і безпосередності, з океанами любові і наївності, з острівцями пестощів та витівок. Якщо, волею долі, ця планета зійшла зі своєї безтурботної орбіти та втратила центр своєї Вселеної –здоров.я – не можна припустити, щоб її накрило мороком холоду та самотності. Тому дуже важливо,  хто приумножує її успіхи і досягнення. Теплі руки вихователя , корекційного педагога, медика зігріють, захистять та  допоможуть  підготувати малят  до дорослого життя  в сучасних умовах  вже в дошкільному віці.