Краматорський
навчально-реабілітаційний центр «Гайок»
 1. Сформуйте у себе позитивне ставлення до Центру, налаштуйте себе на те, що дитині тут буде добре, її буде доглянуто, оточено увагою, вона отримає підтримку.
 2. Уникайте будь-яких негативних розмов у сім’ї про дитячий заклад у присутності дитини, оскільки вони можуть сформувати у неї негатив­не ставлення до відвідування Центру «Гайок».
 3. Створіть спокійний, безконфліктний клімат у сім’ї.
 4. Заздалегідь потурбуйтеся про те, щоб розпорядок дня дитини вдома був наближеним до розпорядку дня у Центрі (ранній підйом, час денного сну, прийоми їжі, прогулянки).
 5. Ознайомтеся з режимом харчування та меню у Центрі.
 6. Навчайте дитину їсти неперетерті страви, пити з чашки, привчайте тримати ложку
 7. Відучіть дитину від підгузків. Виховуйте у неї потребу проситися до ту­алету.
 8. Учіть дитину впізнавати свої речі: білизну, одяг, взуття, носовичок.
 9. Учіть гратися іграшками. Скажімо, ляльку можна годувати, колисати, гойдати; пірамідку — збирати, розбирати.
 10. Привчайте дитину після гри класти іграшки на місце.
 11. Пограйтесь удома з ляльками: погодуйте їх, почитайте казку, поведіть на прогулянку, покладіть спати.
 12. Виховуйте у дитини позитивний настрій та бажання спілкуватися з ін­шими дітьми.
 13. Тренуйте систему адаптаційних механізмів у дитини — привчайте її до ситуацій, в яких потрібно змінювати форми поведінки.
 14. Підготуйте для малюка індивідуальні речі: взуття та одяг для групи, 2-3 комплекти змінної білизни, чешки для музичних занять, носовичок.
 15. Повідомте медичну сестру про стан здоров’я вашого малюка.
 16. 16. Дайте дитині до Центру улюблену іграшку.
 17. 17. Не залишайте дитину одну в перші дні відвідування групи Центру, побудьте з нею певний час на прогулянці.

Як правильно підготувати дитину до вступу в Центр?

 1. Передусім слід організувати життя дитини в сім’ї відповідно до режиму дня, якого дотримуються в закладі.
 2. Готуючись до Центру, докладно розкажіть малюку, що вдень він буде ходити до «Гайка», а ввечері ви разом з ним будете займатися вдома цікавими справами.
 3. Варто зацікавити сина чи доньку Центом, викликати бажання йти туди. Для цього під час прогулянок покажіть будівлю закладу, ігрові майданчики; разом поспостерігайте за грою дітей, розкажіть про їхнє життяу Центрі. Не можна дитину залякувати Центром , погрожувати: «Не слухатимеш – віддам у Центр». Це викличе страх перед закладом і, безумовно, погіршить стан дитини в період звикання до незнайомого оточення. Навпаки, слід викликати бажання в неї ходити до Центру: «Якщо слухатимеш, не плакатимеш, то підеш у дитячийЦентр «Гайок». Про вступ до Центру треба говорити в сім’ї як про радісну, очікувану подію.
 4. Ідучи будь-куди, завжди розповідайте малюкові, що буде, коли ви повернетесь, щоб у нього була впевненість в тому, що він потрібен вам!
 5. Навчайте дитину вдома всіх необхідних навичок самообслуговування та взаємодії. Дитина значно легше пристосується до умов суспільного виховання, якщо в сім’ї вона оволодіє елементарними навичками самостійності. Іноді, прагнучи зекономити час, батьки поспішають самі вдягнути, нагодувати дитину, чим стримують формування в неї необхідних умінь. Так діти, звикнувши до надмірної опіки, у яслах почуваються безпорадними і самотніми.
 6. Звертайте увагу на вихователів. Чи хочете ви щодень приводити сюди свою дитину? Якщо так, робіть це впевнено.

Щоб полегшити звикання, познайомте сина чи доньку з майбутнім вихователем, поговоріть з ним так, щоб дитина чула про те, що ваш малюк уже підріс і ходитиме до Центру , де про дітей піклується добра вихователька, яка гуляє і грається з ними. Слід викликати в дитини позитивні спогади про відвідування закладу, бажання швидше підрости і піти у «Гайок».

 1. Збираючись вести малюка до Центру, домовтеся з вихователем, що певний час відвідуватимете його разом з дитиною, проте дослухайтеся до рекомендацій вихователя щодо цього.

ФРАЗИ, ЯКІ НЕ МОЖНА ГОВОРИТИ ДИТИНІ,

ЯКУ ВІДДАЮТЬ В ЦЕНТР

 

Ці 10 фраз, які дуже часто використовують батьки, можуть зашкодити швидкій і безболісній адаптації дитини . Деякі з них лякають дитину, інші її обманюють, але всі вони — заважають адаптації. Дізнайтесь, які фрази слід забути, якщо Ваша дитина збирається у Центр «ГАЙОК».

 1. Вчись їсти самостійно, бо у «Гайку» ніхто кормити тебе не буде! —таким способом ми формуємо негативну установку дитини на заклад. Краще скажіть: “Ти вже можеш їсти сам, ти вже такий дорослий! Мені так подобається дивитися, як ти самостійно їси!»
 2. А ну поділись іграшкою — у «Гайку» доведеться ділитися! Там всі іграшки спільні! —для дитини це не аргумент, а для того, щоб малюк зміг взаємодіяти з іншими дітками, йому потрібно цьому навчитися. Краще скажіть: “Дивись, як хлопчик хоче твою іграшку, давай дамо йому трішки погратися, він пограється і поверне!”
 3. Не плач, бо віддам у «Гайок»! — так ми залякуємо дитину, формуємо враження, що в Центрі погано і там можуть скривдити.
 4. Заспокойся, бо заведу у «Гайок» і там залишу! — знову ж таки, лякаємо дитину ще й тим, що мама може хотіти позбутися її, а значить не любить…
 5. Там не страшно! Не бійся! Вихователька не буде тебе ображати! — “не” дитиною не сприймається. Дитина чує: “Потрібно боятися, у «Гайку» страшно, а вихователька може скривдити”
 6. Я буду з тобою в групі сидіти! (якщо насправді ви не збираєтесь цього робити) — це обман. Обманюючи малюка ми самі собі копаємо яму, оскільки з часом він перестане нам довіряти, почне обманювати сам. Тому, якщо ви пообіцяли залишитися з дитиною — залишіться, і не йдіть поки малюк на це не погодиться.
 7. Я тобі куплю …, якщо ти підеш у «Гайок»! —малюк звикне до того, що кожен раз мама щось купує і з часом почне маніпулювати і вимагати щораз більше і більше.
 8. Будь-який негатив про вихователів, помічників вихователя дитини, заклад загалом, навіть просто інтонація (в присутності дитини) —малюк складає враження про вихователів з ваших слів. Якщо ви негативно відзиваєтеся — значить вихователі погані, тому з ними залишатися небезпечно.
 9. Не плач! Дивися, інші діти не плачуть! А ти…— не варто порівнювати дитину з іншими. Ніколи. Ні за яких обставин! Краще скажіть: “Тобі сумно / гірко, що доводиться залишатись без мами. я теж сумуватиму за тобою!”

10 . У «Гайку»  так весело! Там стільки іграшок! Там стільки діток! Всі граються, веселяться!— ці фрази здатні викликати в дитини завищені очікування і сформувати враження, що Центр — це розвага, і що в ньому одразу з першого ж дня буде так прекрасно. Тому краще говоріть правду, більш стримано, попереджайте, що з дітками доведеться спочатку познайомитися, що в Центрі будуть заняття і вихователь, яку потрібно буде уважно слухати.