Краматорський
навчально-реабілітаційний центр «Гайок»
 1. В перші дні перебування в Центрі залишайте дитину на 2-3 години, поступово збільшуючи час знаходження взакладі. Не запізнюйтесь, хоча б у перші дні забирайте дитину вчасно.
 2. Не поспішайте відразу забрати дитину додому. Побудьте з дитиною на ігровому майданчику, разом подивіться, як гуляють діти, чим займаються, як спілкуються один з одним та вихователем.
 3. Відводячи малюка до Центру, дайте йому улюблену іграшку, сказавши при цьому: «Якщо ти захочеш, щоб я про тебе подумала, візьми і притисни її до себе. І я відразу про тебе подумаю». Ілюзія керування батьками дуже важлива для малюка. Вона знижує реакцію стресу на нову ситуацію. Нехай іграшка ходить із дитиною кожен день і знайомиться з іншими, розпитуйте, що з іграшкою сталося в дитячому садку. Хто з нею дружить, хто ображав, чи не було їй сумно. Таким чином ви багато дізнаєтеся про те, як ваша дитина звикає до Центру.
 4. Пограйтесь з дитиною домашніми іграшками в «Гайок», де якась з них буде самою дитиною. Поспостерігайте, що робить ця іграшка, що говорить, допоможіть разом з дитиною знайти їй друзів і вирішіть проблеми дитини через неї, орієнтуючи гру на позитивні результати.
 5. Не хвилюйтесь і не показуйте своє хвилювання дитині. Не забувайте надавати дитині емоційну підтримку і показувати значимість для вас її нового статусу.
 6. Утримуйтесь від шумних масових вистав, аби зменшити емоційне навантаження.
 7. Частіше говоріть дитині про свої почуття і проявляйте їх.
 8. Завжди знаходьте час вислухати, що непокоїть вашу дитину, які у неї труднощі, чого вона досягла.
 9. Створіть спокійний, безконфліктний клімат для дитини в сім’ї та оптимальний режим дня. Оберігайте нервову систему дитини!
 10. Повідомте вихователів про особливі звички дитини, що вона любить, що ні, які має захоплення.
 11. Придумайте ритуал «прощання» й зустрічайте дитину з посмішкою.
 12. Дитина має відчувати повне розуміння між батьками та вихователями, тоді вона швидше звикає. Ніколи не з’ясовуйте відносин з вихователем (щоб не трапилось!) у присутності дитини.
 13. Відвідувати Центру дитині треба лише здоровою.
 14. Найголовніше — почувайтеся компетентними батьками, тобто вірте, що з будь-якою складною ситуацією можна справитись, якщо її вирішувати, а не відкладати!

Головною умовою успішної адаптації дитини до Центру є єдність вимог до малюка в сім’ї та Центру.