Краматорський
навчально-реабілітаційний центр «Гайок»

Тарас Григорович Шевченко народився в селі Моринці на Черкащині. Народився він в великій сім’ї. Його батько був кріпаком. Кріпаки – це люди, які були власністю свого господаря. А господарями були багаті поміщики. Вони мали великий дім, поле, купу грошей. А на них з раннього ранку до пізньої ночі працювали кріпаки. Від багатіїв вони могли відкупитися тільки грошима, яких в них зовсім не було.

Малий Тарас ріс в багатодітній сім’ї. Змалечку любив малювати, складати вірші. Він бачив, як тяжко живеться людям і йому було боляче дивитися на них. Його мрією було бути вільним та вчитися.

Почав писати перші вірші Тарас ще в дитинстві. І були вони про народ, про природу та красу рідного краю. І от, коли йому було двадцять чотири роки друзі викупили його у господаря. Все своє життя Тарас Григорович присвятив зображенню українського народу у поезії, малюнках. Багато уваги приділяв малюванню природи українського краю, села, яке дуже любив. Кожен вірш Шевченка, мов пісня - милозвучний та гарний. А багато з його віршів композитори поклали на музику, і вони стали справжніми піснями.

https://youtu.be/_5WBOI4pfQw

https://youtu.be/mOBbjM2iR2w